Skip links

TOKİ’yi Ziyaret Ettik

Türk Mermer ve Doğaltaş Sektörünü temsil eden Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Yönetim Kurulu üyeleri, kamu ve prestij yapılarında Türk doğal taşlarının kullanımının yaygınlaşması hususunda görüş alişverişinde bulunmak üzere 15 Ocak 2010 tarihinde Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) bir ziyaret gerçekleştirdiler.

TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Onur, Başkan Yardımcısı Turgut Bekişoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Celaletdin Gürel’in katılımıyla gerçeklesen ziyarette, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a, Türk doğal taş sektörünün konumu, gücü, hedefleri ve beklentilerini içeren bir dosya sunuldu.

Ziyaret sırasında, TOKİ tarafindan Afyon’da yaptırılan 400 Yataklı araştırma Uygulama Hastanesi inşaatında Çin graniti kullanılacak olmasının sektör tarafindan üzüntüyle karşılandıgını dile getiren TÜMMER yönetim Kurulu Üyeleri, yüksek üretim, ihracat potansiyeli, sağladığı istihdam ve yaklaşık 2.5 milyar dolarlık bir katma değerle Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sağlayan Türk doğaltaş sektörünün desteklenmesi gerektiği mesajını verdiler.

TÜMMER üyelerini dinleyen TOKİ başkanı Bayraktar, Türkiye’de yerleşim ve konut politikalarının belirlenmesi ve uygulamasında önemli rolü olan TOKİ’nin gerçeklestirdiği projelerde büyük oranda Türk doğal tasarımını tercih ettiğini, Afyon örneğinin ise bir istisna olduğunu söyledi. Bayraktar, ‘Hemen hemen hiçbir projemizde ithal taş kullanılmamaktadır. TOKİ olarak zaten bu konuya duyarlı yaklaşıyoruz. Bundan sonra da Afyon benzeri örneklerin yaşanmaması için daha duyarlı davranmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

This website uses cookies to improve your web experience.